Marrëveshja finale Kosovë-Serbi nuk do të nënshkruhet më 27 qershor? Zbulohet çfarë do të...

Njohësi i çështjeve politike në vend, Islam Krasniqi, në një prononcim për “Bota sot” është shprehur se në këtë muaj nuk pritet që të...

Hoxha: Nuk jemi në koalicion për t’i bërë numra LSDM-së, por për t’i realizuar...

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, është gjendur përballë analistëve politik në emisionin Click Plus ku ka folur rreth aktivitetit politik të...

Ilire Dauti akuzon institucionet shtetërore për paaftësi dhe mos dije në ballafaqimin me pandeminë...

Pamjet trishtuese para bankave, ku qytetarë të shumtë presin rradhë për të marr kartelat e paketës qeveritare janë kritikuar nga zëdhënësja e ASH-së, Ilire...

Zaev: Lazim Destani demantoi publikisht! Destani ende nuk është shprehur

Kaluan 8 ditë pas fillimit të fushatës së BDI-së për kryeministër shqiptar, por ende nuk e publikojnë emrin e kandidatit të tyre. Në rrjetet...

Mbi 170 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni, pritet të zyrtarizohet...

Nuk kanë të ndalur rastet me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar mbi...

Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë: S’ka kthim të coronavirusit, as në vjeshtë e...

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero tha për Euronews Albania se nuk do të ketë një rikthim të virusit korona në vjeshtë ose dimër, por sipas...

MPB: 1068 persona janë kapur pa maska mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit, 125 personave u janë dhënë vendime për izolim, derisa 167 të tjerë kanë nënshkruar vendim...

Ministri i shëndetësisë, Filipçe: Ta parandalojmë përhapjen e virusit

Vetëm së bashku mund të kemi sukses në këtë betejë dhe ta parandalojmë përhapjen e koronavirusit, ka shkruar mbrëmë në profilin e tij në...

Shuhet në moshën 39 vjeçare aktori i njohur (FOTO)

Aktori i njohur indian Chiranjeevi Sarja, i njohur nga shumë seriale që ndiqen në Amerikën Latine dhe në Azi ndërroi jetë në moshë tejet...

Maqedoni – Edhe sot Orë Policore, Ja çfarë pritet të ndodhë në Vazhdim

Komisioni për Sëm.undje Inf.ektive sot duhet të mbajë mbledhje në të cilën do të shqyrtohen hapat e ardhshëm në lidhje me masat rrig.oroze. Edhe sot...