Çavi Hernandez: Pas fitores, mendojmë vetëm për “El Clasico”-n

INA
INA

27/10/2023

I kënaqur pas fitores 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk me Barcelonën që ruan rekordin perfekt në grupet e Ligës së Kampionëve, trajneri Çavi Hernandez kthen menjëherë vëmendjen nga “El Clasico”. Trajneri katalanas e di se aty skuadra e tij duhet të japë maksimumin për të siguruar suksesin në sfidën e pasionit që ndiqet në mbarë botën.

“Nuk mund të them se jemi të qetë, por kemi bërë progres. Kemi garuar mirë në të tri ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Tani mendojmë si të shkojmë drejt ‘El Clasicos’. Do të arrijmë aty në formën tonë më të mirë. Na duhet të heqim mendjen nga kjo fitore për të pushuar deri nesër. Dhe do të fokusohemi menjëherë tek ‘El Clasico’. Besoj se do të shkojmë mirë në atë sfidë.

Është e vërtetë që kemi lojtarë që kanë luajtur shumë minuta dhe ndiejnë lodhjen, kryesisht edhe për shkak të sfidës së të shtunës së kaluar me Atletik Bilbaon. Pasi ishte ndeshje shumë e vështirë dhe disa lojtarë e ndjenë ndaj Shakhtarit. Por besoj se fizikisht bëmë shumë mirë dhe duhet të përgatisim si duhet El Clasicon“, theksoi tekniku i kampionëve në fuqi të Spanjës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ