Çavi: Jemi të lumtur me fitoren, por jo me lojën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Barcelona fitoi 0-1 në Madrid përballë Realit, duke hedhur një hap drejt kualifikimit në finalen e Kupës së Mbretit. Çavi është i kënaqur me suksesin në sfidën e parë, aq më tepër ndaj “armiqve” të Realit.

“Rezultati është shumë pozitiv, por është edhe ndeshja e kthimit. Jemi të kënaqur. Ia dolëm t’i kufizonim. Ata janë një skuadër që krijojnë shumë raste për gol. Por ndaj nesh e krijuan rastin e parë të rrezikshëm në 89’. Fituam shumë duele ndaj një kundërshtari të nivelit të lartë.

Sigurisht që nuk e dominuam ndeshjen. Jemi të lumtur me fitoren, por jo me lojën. Do të bëjmë pak ndryshime në ndeshjen e kthimit.

Është avantazh të luajmë përballë tifozëve tanë, por ky Real është shumë i fortë. Të njëjtën gjë do të thoja edhe nëse do të kishim humbur. Duam të kualifikohemi në finale”, u shpreh Çavi.

TË FUNDIT
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

17 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
17 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
17 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ