Çejku: Izet Mexhiti, ringjalli ndjenjat kombëtare tek shqiptarët në Shkup

INA
INA

28/02/2024

Në emisionin Now në televizonin Euronews Albania ish ambasadori shqiptar në Maqedoninë e Veriut z.Arben Çeku e glorifikoi personalitetin e kryetarit të Lëvizjes Demokratike z.Izet Mexhiti , duke e cilësuar si protagonist kryesor që ka ngjallur ndjenjat kombëtare në Shkup.

“z.Mexhiti ka qenë protagonisti kryesor që ka ringjall ndjenjat kombëtare tek shqiptarët në Shkup, BDI për herë të parë do të ketë përball një opozitë të konsiluduar dhe me personalitet si z.Mexhiti dhe të tjerë që e njohin BDI në nga brenda dhe fakti që janë bashkuar në koalicionin opozitar VLEN dhe kanë përkrahjen e kryeministrit të Kosovës z.Albin Kurti ngjall ethet e humbjes tek BDI ja dhe emocionet e fitores tek përkrahësit e koalicionit VLEN”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ