Çekia humbet pjesët para Shqipërisë, dëmtohet mesfushori, një alternativë më pak për trajnerin Sylhavi

Picture of ina-online
ina-online

09/10/2023

Alex Kral nuk do të luajë ndaj Shqipërisë, në përballjen e datës 12 tetor, për kualifikueset e Euro 2024.

Mesfushori i Republikës së Çekisë është dëmtuar në ndeshjen e fundjavës ndaj verdhezinje të Dortmund, me klubin e Union Berlin që nëpërmjet kanaleve zyrtare që ka njoftuar se 25-vjeçari s’do grumbullohet me përfaqësuesen e drejtuar nga Sylhavi.

“Pasi mesfushori Alex Král u zëvendësua të shtunën e kaluar gjatë ndeshjes së 1. FC Union Berlin të Bundesligës në Borussia Dortmund, analizat mjekësore zbuluan se 25-vjeçari do të jetë përkohësisht i padisponueshëm. Prandaj, ai nuk do të udhëtojë në ekipin e tij kombëtar, por do të punojë në Berlin për rikuperimin e plotë” – Shkruan Union Berlin.

Kujtojmë që Kral luajti 90 minuta ndaj kuqezinjve, në takimin e mbajtur në Çeki, në shtator. Ai ka veshur 37 herë fanellën e Kombëtares së tij.

TË FUNDIT
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ