Çellsi refuzon ofertën e parë, kërkon dyfishin nga “Djajtë e Kuq”

Picture of INA
INA

15/06/2023

Skuadra e Çellsit ka refuzuar ofertën e parë që rivalët e Man. Junajted bënë për mesfushorin e kombëtares angleze Mejson Maunt. Sipas “Sky Sports”, skuadra e Man. Junajtedit ofroi 40 milionë stërlina për lojtarin, por “blutë” e Londrës refuzuan ofertën.

Mësohet se Çellsi kërkon rreth 80 milionë stërlina për lojtarin e saj, me të cilin ka një kontratë deri në vitin 2024. Natyrisht që pretendimet e londinezëve janë shumë të larta, por kjo bëhet që palët të gjejnë një gjuhë të përbashkët për shumën 50-55 milionë stërlina.

Për pasojë, palët po vijojnë bisedimet dhe Çellsi pret që “Djajtë e Kuq” të rritin ofertën e tyre për të miratuar transferimin. Është e qartë që londinezët do ta shesin Mount, pasi rrezikojnë që ta humbasin me koston zero pas një viti, ndaj transferimi i tij është i paevitueshëm.

Gjithsesi, Man. Junajted nuk tërhiqet nga oferta e parë, teksa ka edhe alternativa të tjera në tavolinë në rast se dështon ardhja e Maunt. Mediat britanike referojnë se edhe Piotr Zielinzki, që luan me Napoli, mund të vijë në “Old Trafford” në rast se dështon transferimi i Maunt.

TË FUNDIT
2 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
23 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
25 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
1 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
3 orë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
1 ditë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
11 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri

LEXO MË SHUMË

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ