Çerdhet për fëmijë falas në Vallandovë, komuna mbulon harxhimet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Kryetari i komunës së Vallandovës, Pero Kostadinov, njoftoi se komuna do të mbulojë plotësisht pjesëmarrjen për kujdesin e fëmijëve në çerdhe, për t’u ndihmuar prindërve në periudhën e krizës energjetike dhe ekonomike.

“Po fillojmë procedurën për heqjen e plotë të pjesëmarrjes së prindërve, për përkujdesjen e fëmijëve të tyre në çerdhe, në territorin e komunës së Vallandovës. Qëllimi është mbështetja e familjeve me fëmijë të moshës parashkollore, në kohë krize energjetike dhe ekonomike dhe forcimi i solidaritetit në komunitet”, ka shkruar në rrjetet sociale, Kostadinov. (INA)

TË FUNDIT
33 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
3 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
3 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
4 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
4 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

ME TE LEXUARA

18 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
4 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
19 orë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
18 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova
4 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
19 orë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
18 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ