Certifikata-Covid të rrejshme për të tërhequr klientë! Gazetari ka incizuar gjithë ngjarjen në kazinonë në Dojran

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Televizioni grek “Open” ka publikuar një storie për një kazino në Dojran, e cila dyshohet se ka dhënë certifikata të rreme për covid. Në kronikën që u transmetua në televizionin e afaristit kontrovers greko-rus, Ivan Savidis, thuhet se një kazino e cila ndodhet afër vendkalimit kufitar “Dojran” në territorin e Maqedonisë, vizitorëve të saj u ka siguruar test të rrejshëm negativ me të cilin mund të kthehen në Greqi. Qëllimi i pronarit të kazinosë, siç raporton televizioni “Open”, ishte të tërheqë sa më shumë klientë duke u ndihmuar t’i kalojnë kontrollet kufitare. Nga Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut thonë se deri më tani nuk kanë marrë asnjë denoncim, por shtojnë se do të kryejnë kontroll për t’i hetuar pretendimet e këtij televizioni.

Photo: Televizioni grek “Open”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ