Çfarë ka “parashikuar” seriali “The Simpson” për të ardhmen e botës?

Picture of INA
INA

06/07/2023

Simpsons ka më shumë se tre dekada që ka dalë në transmetim dhe gjatë kësaj kohe, familja ka qenë në të gjitha llojet e aventurave.

Pas 750 episodeve, të shumta janë historitë që dyshohet se janë parashikim i ndodhive të vërteta, e që në fakt janë realizuar. Disa ngjarje gazmore në botën e Simpsons duket se kanë parashikuar ngjarje të spikatura dhe ndonjëherë katastrofike që kanë ndodhur në botën reale.

Por çfarë ka rezervuar The Simpsons për të ardhmen tonë? Disa ngjarje që nuk kanë ndodhur ende dhe që janë përshkruar në serial janë këto:

SHBA ka për herë të parë një Presidente femër

Në një episod, një nga personazhet, Lisa, bëhet presdiente duke hyrë në histori si e para grua në këtë pozicion. Kjo gjë nuk ka ndodhur, teksa kur Hillaty Clinton garoi kundër Donald Trump shumë prisnin që ajo të fitonte, edhe për shkak të këtij episodi, megjithatë nuk ndodhi. Amerika duket ser duhet të presë dhe pak për të patur një grua në krye.

“Big Ban” në Londër me orë dixhitale

Monumenti më i rëndësishëm dhe më i njohur i Londrës është padyshim ora “Big Ban”. Deri më tani ajo është një orëtradicionale, por duket se e ardhmja rezervon tjetër gjë. A do kthehet ajo në një orë dixhitale? Mbetet për t’u parë nëse ky parashikim do vërtetohet.

Kolonizimi i planetit Mars

Në një episood, shihet se si familaj Simpsons udhëton me anije koszmike drejt Marsit, duke jetuar atje. Ndoshta kjo do të jetë e ardhmja en jerëzimit, duke parë dhe hapat e shpejtë me të cilat tëeknologjia dhe shkenca po ecën.

TË FUNDIT
8 orë
Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)
9 orë
Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos
9 orë
“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni
10 orë
Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre
1 ditë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
10 orë
Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre
9 orë
“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni
9 orë
Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos
8 orë
Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)

LEXO MË SHUMË

rudina hajdari

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit (FOTO)

donaldi romeo

Festë në familjen e Donaldit dhe Romeos

sara

“Mollë sherri” mes Bardhit dhe ish-menaxherit të tij, reagon ashpër Sara Gjordeni

ilnisa meritoni

Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre

shpat kasapi

“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

Screenshot_20240720_122654

Luizi publikon këngën e re (video)

anita ramush

Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)

noizy

Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë

luizi luna

Kënga e re e Luizit po vjen (video)

INFO

NA NDIQ