Çfarë këngë i ka kënduar Selami Kolonja Teuta Arifit që ka marrë kaq shumë para? (DOKUMENT)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Një skandal ka shpërthyer në komunën e Tetovës, ku ish kryetarja e komunës ka dhënë kontrata shumë personave që nuk kanë dhënë kontribut në komunë të Tetovës, shkruan Tetova sot.

Nuk dihet ende pse gjithë ata kontrata ka dhënë ish kryetarja e Tetovës Teuta Arifi ku sipas kryetarit aktual Bilall Kasami janë mbi 400 kontrata në vepër.

Edhe pse sot janë publikuar 811 kontra në faktë ata janë 400 pasi janë kontrata gjashtë mujore dhe janë publikuar dy herë i njeti emër.
Në mesin e 400 kontratave në vepër shifen shumë emra që dyshohen se çka kanë dhënë për komunën e Tetovës që kanë marrë aq shumë para.

Një emër jo pak i njohur është Selami Kolonja profesor në Universitetin e Tetovës dhe këngëtar nga Struga ka marrë nga komuna e Tetovës  30 mijë denarë çdo muaj bashkë me disa persona të tjerë që mbajnë të njejtin mbiemër.

Nëse Selami Kolonja ka pasur kontratë 12 muaj bashkë me tre të tjerët i bie që Selami Kolonja ka marrë nga komuna e Tetovës 12 muaj nga 30 mijë denarë bëjnë 360 mijë denarë vetëm Selami Kolonja. Taulani, Besarti dhe Elemdina nga 360 mijë denarë i bije komplet 1,440,000 denarë që në euro bëjnë 23414 euro për në vit, shkruan portali TetovaSot.

Nuk dihet ende nëse emri i Selami Kolonjës është vetëm për një muaj, por sipas komunës së Tetovës janë kontrata vjetore. Pritet që këngëtari nga Struga të tregojë për paratë që i ka marrë nga komuna e Tetovës. /TetovaSot/

TË FUNDIT
4 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
4 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
7 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?
8 orë
Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

ME TE LEXUARA

10 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
13 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
9 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
13 orë
Kovaçevski: Programi i Qeverisë së re nuk përmban një pjesë të madhe të premtimeve, nuk do ta mbështesim
8 orë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
13 orë
Në Qeverinë e re do të jenë 20 burra dhe 3 gra, mosha mesatare është 47 vjeç
8 orë
Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi
12 orë
I nxehti afrikan/ Vazhdon faza portokalli – Nga nesër pasdite ndryshon
7 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

imerlije saliu

Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!

INFO

NA NDIQ