Çfarë moti do të kemi në 10 ditët e ardhshme?

Picture of ina-online
ina-online

01/10/2023

Nën ndikimin e një mase ajrore stabile dhe të thatë, në dhjetë ditët e ardhshme moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil, i thatë dhe me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale.

Fillimisht do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi verior, më pas era do të ulë shpejtësinë dhe do të jetë me drejtim të ndryshueshëm.

Na pret një periudhë e gjatë moti i thatë dhe një “mini verë”, por me netë e mëngjese të freskëta kur temperaturat e mëngjeseve në fillim të javës së ardhshme do të jenë edhe më të ftohta prej 3 deri 12 gradë.

“Por gjatë ditës temperaturat maksimale ditore do të jenë të këndshme dhe rreth mesatares për këtë periudhë të vitit dhe do të rriten në intervalin prej 22 deri në 28 gradë. Në Shkup dhe rrethinë do të kemi një periudhë të gjatë me mot stabil, të thatë dhe me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale”, thotë meteorologu Sllavço Poposki.

Temperatura e mëngjesit do të zbresë nga 9 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale ditore do të lëvizë nga 25 deri në 27 gradë.

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
18 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
15 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
17 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
13 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ