Çfarë moti na pret në fundjavë? Bëhuni gati për reshje shiu

Picture of INA
INA

24/05/2024

Gjatë kësaj fundjave moti nuk do të jetë në favorin tonë, sidomos për ata që jetojnë në rajonet perëndimore të vendit.

Pasditen e sotme, kryesisht në pjesët veriore dhe lindore do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurte.

Të shtunën pasdite dhe gjatë natës moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurte. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Të dielën moti do të jetë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshme me reshje lokale të rrëmbyeshëm dhe bubullimë, me kushte për shfaqjen e stuhive afatshkurtër.

TË FUNDIT
51 minuta
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
3 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
3 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
4 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
4 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

ME TE LEXUARA

12 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
12 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
12 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
22 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
4 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

INFO

NA NDIQ