Çfarë moti pritet të jetë gjatë shkurtit

ina-online
ina-online

30/01/2024

Duke gjykuar nga analizat afatgjata, shkurti i këtij viti në Maqedoninë e Veriut do të ketë një sasi mbi mesataren e reshjeve, por me temperatura pak më të ngrohta, me 1 deri në 2 gradë nga mesatarja, që nuk është shumë dhe kjo do të thotë se do të ketë depërtime më të shpeshta të masave ajrore të ftohta nga Arktiku.

Sipas meteorologut vendor Sllavço Popovski bora në shkurt gjithsesi do të jetë, por sipas parashikimeve dhe analizave aktuale pas datës 10 shkurt.

Nuk përjashtohet mundësia e përballjes me temperatura jashtëzakonisht të ulëta të ajrit (deri në rreth -20 gradë).

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ