Çka nëse Mickoski e fton ASh-në në Qeveri? Përgjigjet Sela

Picture of ina-online
ina-online

17/05/2024

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një intervistë për “Slloboden Peçat”, ka folur për procesin e formimit të Qeverisë.

Ka deklaruar se fillimisht duhet të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe më pas të formohet Qeveria. Sipas tij kjo do të dëshmonte se vendi shkon në rrugën e duhur, përcjell TV21.

Konkretisht, në pyetjen se çfarë nëse lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski e fton Aleancën për Shqiptarët të bëhet pjesë e Qeverisë, Sela me përgjigje:

“Mickoski e di, fjala e dhënë prej meje është fjalë e dhënë. E respektoj fjalën time. Koalicioni Fronti Europian është fjalë e dhënë dhe ne jemi si koalicion. Negociata mund të ketë me Frontin Europian dhe jo me ASh”, tha Sela.

TË FUNDIT
13 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
30 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
2 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

ME TE LEXUARA

13 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
30 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
23 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!
13 orë
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
13 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

LEXO MË SHUMË

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ