Çfarë parasheh kontrata e Luizit dhe sa ka fituar ai nga Top Channel?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Mars, 2023

Ditën e djeshme kunati i Luizit, Sokol Tahiri, deklaroi përmes një statusi në Instagram se të drejtat në lidhje me emrin dhe administrimin e Luizit i kanë kaluar Top Channel.
Ai shkruante se kjo është arsyeja pse janë bllokuar fotot dhe informacionet nga Instagrami zyrtar i Luizit, duke shtuar se nuk i është komunikuar se në çfarë forme dhe akti juridik është kryer kjo.
Ndërkohë, pas kësaj ish-fituesi i “Big Brother 6”, Anaid Kaloti, ka deklaruar në mediat sociale se nga kontrata me Top Channel, Luizi ka marrë 100 mijë euro.

Sipas tij, kontrata parashikon që çdo gjë që lidhet me zërin, figurën, imazhin e tij do jetë nën menaxhimin e Top Channel dhe është e vlefshme për 12 muaj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vis-pupa

“Më keq se turlia…”, Elvis Pupa ‘thumbon’ reperat shqiptarë!

nita

Nita e penduar nga ndarja me Shpatin, i dedikon dhe këngë?!

luizi gjyshen telefonon

Luizi telefonon fansen e tij, gjyshen Kristina (video)

armaldo luizi maestro

Nëse do lyeja flokët si Luizi dhe thonjtë si Kristi’! Maestro habit me deklaratën

armaldo kristi

Armaldo e shan gjatë intervistës, Kristi vjen live në emision

luizi policia

Luizi ‘kapet’ nga policia

kejsi

Keisi flet për prindërit e divorcuar

gruaja e diel një herë mat

Gruaja zbulon tradhtinë e burrit me shoqen e ngushtë në programin shqiptar

nita

“Ka gënjyer për fëmijët jetimë…”, Nita nxjerr keq Dea Mishel

INFO

NA NDIQ