Çfarë përfshin paketa e ndihmës e ShBA-së për Ukrainën?

INA
INA

22/09/2023

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar një paketë të re mbështetjeje për Ukrainën, pas një takimi mes presidentit amerikan Joe Biden dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Paketa është me vlerë 325 milion dollarëshe dhe përfshin ndihmë të mëtejshme ushtarake, shkruan Sky News.

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken tha se paketa do të përfshijë mbrojtje shtesë ajrore, municione artilerie dhe armë të tjera.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

joshka fisher

Një “rrufe” bërthamore nga Joshka Fischer

bora-3

Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

gaza palestina izrael

IDF ka krijuar “mekanizmin e dekonfliktit” të Gazës me kërkesë të SHBA

erdogan-putin

Rivalitet mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

INFO

NA NDIQ