Çfarë shkruan mediumi zviceran për barazimin e Zvicrës me Kosovën?

ina-online
ina-online

9 Shtator, 2023

Kosova ka fituar një pikë të madhe në duel me Zvicrën, duke luajtur baras (2:2) në takimin e xhiros së pestë të Grupit I të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në futboll.

Mediumi zviceran “20min”, ka shkruar se Zvicra pësoi gol në minutën e fundit.

“Kombëtarja ka pranoi golin e barazimit në minutën e 90+4 dhe humbi fitoren

Kombëtarja luan vetëm 2:2 ndaj Kosovës.

Barazimi vjen me veprimin e fundit të lojës. Ishte një paraqitje e pafrymëzuar nga skuadra e Murat Yakin”, shkruan mes të tjera media zvicerane “20min”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ