Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

INA
INA

31 Maj, 2023

Selektori i kombëtares së Zvicrës, Murat Yakin, pasi ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit të kualifikueseve për Kampionatin Evropian, kundër Andorrës dhe Rumanisë, ka folur edhe për çështjen e Granit Xhakës.

Kapiteni i kombëtares së Zvicrës, Xhaka, pritet që t’i bashkohet Bayer Leverkusenit pas një kohe të gjatë në Arsenal të Londrës.

“Graniti ka mjaft përvojë.

Ai e di se çfarë ka në Londër.

Ka konsideratë të ardhmen sigurisht që lidhen edhe me familjen.

Megjithatë, nuk është në natyrën time të jap këshilla.

Graniti do të mbizotërojë kudo”, është i sigurt Murat Yakin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ