Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

ina-online
ina-online

20/02/2024

Champions League rikthehet mbrëmjen e sotme me ndeshje që pritet të dhurojnë spektakël.

Nënkampionët në fuqi të kompeticionit, Interi do të ketë një duel shumë interesant ndaj Atletico Madrid.

Zikaltrit me titullin thuajse të koleksionuar tashmë do të përqendrojnë forcat të gjitha në Champions. Ekipi i Inzaghit synon një rezultat bindës në ndeshjen e parë, për ta pasur më të thjeshtë në duelin e kthimit në Madrid.

Mungesa e vetme është e Francesco Acerbi, në vend të të cilit do të konfirmohet De Vrij. Sa i përket formacionit Pavard dhe Bastoni me holandezin në mbrojtje, përpara Sommer. Në mesfushë do të jetë treshja Barella, Calhanoglu dhe Mkhitaryan. Thuram me Lautaron do të startojnë në sulm.

Në krahun tjetër Atletico kërkon të marrë një rezultat sa më pozitiv për të qenë gjithashtu e sigurt në sfidën e kthimit. Diego Simeone ka rikuperuar Morata, i cili pritet ta nisë nga pankina, ashtu si dhe Gabriel Paulista. Dyshimi kryesor në formacion ka të bëjë me Llorente, i cili mund të konfirmohet në sulm me Griezmann. Në një vendosje të tillë, Saul do të luante në mesfushë me Koke dhe De Paul.

PSG-Borussia Dortmund është sfida tjetër e mbrëmjes, e cila pritet të jetë shumë e luftuar, me dy skuadra që luajnë futboll sulmues dhe pretojnë gola.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ