“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

Picture of INA
INA

10/07/2024

Kjo teknologji gjendet në të gjitha automjetet e familjes “ID”, si dhe në modelet e reja “Golf”, “Tiguan” dhe “Passat”.

Drejtuesit do të mund të arrijnë në “ChatGPT” përmes një asistenti zanor, i cili do të jetë në gjendje të rregullojë kondicionerin, navigimin dhe shumë gjëra të tjera.

Nga “Volskwagen” thanë se “ChatGPT” do të mund të kërkojë informacione për atraksione turistike, apo për rezultate të disa garave sportive.

Gjithashtu shtohet se inteligjenca artificiale do të jetë në gjendje të ndihmojë fëmijët në detyrat e matematikës.

Ata sigurojnë përdoruesit se nuk ka nevojë të shqetësohen kur bëhet fjalë për sigurinë, pasi informacioni i automjetit dërgohet në mënyrë anonime te asistenti zanor vetëm nëse sistemi VW mund t’i përgjigjet kërkesës dhe më vonë hiqet automatikisht.

TË FUNDIT
7 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?
2 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë
4 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
5 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
6 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

ME TE LEXUARA

7 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

LEXO MË SHUMË

eva-elektrike

Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

Elon-Musk-cip

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

INFO

NA NDIQ