Chelsea befason të gjithë

ina-online
ina-online

15 Gusht, 2023

Armando Broja duket se do të mbetet edhe për një vit tjetër te Chelsea.

Sulmuesi shqiptar sapo është rikthyer nga lëndimi i gjatë që e mbajti jashtë fushave dhe kërkesat për të nuk kanë munguar.

Milani së fundmi është futur në garë dhe ka kërkuar huazimin e shqiptarit, por Rossonerët janë refuzuar nga gjiganti anglez.

Evening Standard ka raportuar se Chelsea ka refuzuar ofertën e Rossonerëve, pasi duan ta mbajnë në radhët e veta Brojën.

Edhe rivali londinez i Chelseat, West Ham United kishte bërë ofertë zyrtare për shqiptarin, por edhe oferta e tyre është refuzuar.

Besohet se Broja do të mbetet në Stamford Bridges së paku deri në muajin janar, pasi Chelsea ka mbetur pa sulmuesin Christopher Nkunku i lënduar.

Mauricio Pochettino do ta shikojë nga afër sulmuesin shqiptar dhe pastaj në janar do të marrë vendim nëse do ta lejojë largimin e tij apo Broja do të mbetet pjesë e Chelseat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ