Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

Picture of INA
INA

12/06/2024

Skuadra e Chelseat është duke kërkuar një sulmues që mund t’i zgjidh problemet e golave që pati Nicolas Jackson sezonin e kaluar.

Blutë e Londrës nuk shkojnë shumë larg dhe lojtari potencial që mund t’i bashkohet klubit është Jhon Duran, 20-vjeçari i Aston Villas, shkruan Indeksonline

Raportohet se Chelsea është shumë pranë marrëveshjes me sulmuesin e Kombëtares së Kolumbisë, madje në këtë akordim përfshihet edhe mesfushori Conor Gallagher.

Shifra e transferimit mund të jetë 40 milionë euro, por në rast se shkëmbehet me Gallagherin, atëherë do jetë marrëveshje pa të holla.

20-vjeçari në Premier League këtë sezon zhvilloi 23 ndeshje dhe shënoi pesë gola, kurse në të gjitha garat, ai u paraqit 37 herë dhe shënoi tetë gola./Indeksonline/

Jhon Durán remains one of the names on Chelsea shortlist since January.

Initial approaches between Chelsea and Aston Villa took place, as Villa asked for info on Gallagher.#AVFC value Durán around £35/40m.

Understand Durán gives priority to Chelsea over Italian clubs. pic.twitter.com/Cx3eo1yzqH
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 11, 2024

TË FUNDIT
45 minuta
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
47 minuta
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
47 minuta
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ