Chelsea dhe Man. United i futen garës për Camavingan

Chelsea dhe Manchester Unitedi duan të nënshkruajnë me Eduardo Camavingan nga Rennes, sipas AS.

Real Madrid prej kohësh është shpallur si destinacioni më i mirë për talentin francez, marrëveshja e të cilit do të përfundojë në vitin 2022.

Camavinga luan në pozitën e mesfushorit dhe shihet si një nga lojtarët me të ardhmen më të ndritur në botën e futbollit.