Chelsea do të shpenzojë 150 milionë euro për Osimhen

INA
INA

23 Maj, 2023

Chelsea vazhdon të kërkojë Victor Osimhen nga Napoli, i cili do të kushtojë të paktën 150 milionë euro.

Blutë po planifikojnë një lëvizje të mundshme për Osimhen, i cili sapo ndihmoi Napolin të fitonte Serinë A. Sulmuesi është në krye të listës së lojtarëve të rinj të mundshëm të Chelsea.

Klubi londinez ka shpenzuar më shumë se 690 milionë euro që kur u bashkua me Todd Boehley si bashkëpronar verën e kaluar, sipas Metro, dhe duket se do të vazhdojë të shpenzojë para.

24-vjeçari ka shënuar 28 gola në 37 paraqitje për klubin italian këtë sezon. /G.D abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vinicius

Fyerjet raciste ndaj Vinicius Jr., identifikohen dhe shoqërohen tre persona

osimeh

Chelsea do të shpenzojë 150 milionë euro për Osimhen

xhaka-ardon-jashari

A po i vjen fundi Ardon Jasharit në FC Luzern?

spalleti

Spalleti informon edhe lojtarët rreth vendimit për t’u larguar nga Napoli

neym

Tifozët e PSG-së s’e duan e as së mbështesin më Neymarin

di maria

Di Maria me oferta nga Arabia Saudite

jose-mourinho-051018-852x460

Heqja e pikëve të Juventusit, reagon Mourinho: Është hajgare

denver lejkers nba

Denver Nuggets kalojnë në finalen e madhe të NBA-së

mesi-argentina

Messi lidhet me kalim në Premier Ligë, nuk është City

INFO

NA NDIQ