Chelsea me 330 milionë në janar, ndalet nga Fulhami që vlen vetëm 250 milionë

Shpenzime të çmendura në merkaton e dimrit nga Chelsea i Poterit. Skuadër e cila më pas, në rastin e parë për të treguar “bizhuteritë” e blera shumë shtrenjtë, para tifozëve të vet, ngec në barazimin 0-0 zhgënjyes ndaj modestëve të Fulham. E gjithë skuadra e të cilit vlen më pak se paratë e shpenzuara në një muaj nga Blutë e Londrës. Dhe Fulham mbetet ende përpara londinezëve në renditje

E para ndeshje për t’u harruar nga pak për të gjithë, sepse tifozët në “Stamford Bridge” tashmë po fërkonin sytë për të parë debutimin e Chelsea i ri, i tjetërsuar pas transferimeve dimërore nën tingujt e miliona euro. Dhe në vend të kësaj, pavarësisht nga Mudryk dhe Fernandez në fushë, blutë zhgënjyen, duke marrë një pikë të thjeshtë që i mban ende shumë larg zonës së Ligws sw Kampionëve.

Faleminderit mbi të gjitha një skuadre si Fulham që ka një ekip dhe demonstroi sërish shprehjen e vjetër që paratë nuk fitojnë ndeshjet. Skuadra e Marco Silvës vlen pak më shumë se 250 milionë euro në total.

Blutë e Londrës janë ende 9 pikë prapa të katërtit në renditje Ëndrrat e Todd Bohely për lavdi rrezikojnë të shkatërrohen shumë shpejt. Gjatë ndeshjes, në fushë kanë hyrë edhe përforcimet e tjera të janarit, përveç Mudryk dhe Enzo Fernandez, titullarë nga minuta e parë. Por as prezantimi i Fofana dhe Madueke nuk pati efektin e dëshiruar, me Fulhamin që e përballoi me zell ndeshjen dhe e la “Stamford Bridge” i pamposhtur.

Një gabim i keq për Blutë e Potterit, të cilët tani do të kenë përsëri gjithçka për të humbur: nëse më parë sepse Chelsea nuk mund të kënaqej me një vend në mes të klasifikimit, tani sepse ata absolutisht nuk mund ta përballojnë këtë pas nënshkrimeve të dimrit. Të cilat kanë ndezur jo pak polemika, që do të heshten vetëm duke u kthyer për të fituar.