Chelsea me 330 milionë në janar, ndalet nga Fulhami që vlen vetëm 250 milionë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Shpenzime të çmendura në merkaton e dimrit nga Chelsea i Poterit. Skuadër e cila më pas, në rastin e parë për të treguar “bizhuteritë” e blera shumë shtrenjtë, para tifozëve të vet, ngec në barazimin 0-0 zhgënjyes ndaj modestëve të Fulham. E gjithë skuadra e të cilit vlen më pak se paratë e shpenzuara në një muaj nga Blutë e Londrës. Dhe Fulham mbetet ende përpara londinezëve në renditje

E para ndeshje për t’u harruar nga pak për të gjithë, sepse tifozët në “Stamford Bridge” tashmë po fërkonin sytë për të parë debutimin e Chelsea i ri, i tjetërsuar pas transferimeve dimërore nën tingujt e miliona euro. Dhe në vend të kësaj, pavarësisht nga Mudryk dhe Fernandez në fushë, blutë zhgënjyen, duke marrë një pikë të thjeshtë që i mban ende shumë larg zonës së Ligws sw Kampionëve.

Faleminderit mbi të gjitha një skuadre si Fulham që ka një ekip dhe demonstroi sërish shprehjen e vjetër që paratë nuk fitojnë ndeshjet. Skuadra e Marco Silvës vlen pak më shumë se 250 milionë euro në total.

Blutë e Londrës janë ende 9 pikë prapa të katërtit në renditje Ëndrrat e Todd Bohely për lavdi rrezikojnë të shkatërrohen shumë shpejt. Gjatë ndeshjes, në fushë kanë hyrë edhe përforcimet e tjera të janarit, përveç Mudryk dhe Enzo Fernandez, titullarë nga minuta e parë. Por as prezantimi i Fofana dhe Madueke nuk pati efektin e dëshiruar, me Fulhamin që e përballoi me zell ndeshjen dhe e la “Stamford Bridge” i pamposhtur.

Një gabim i keq për Blutë e Potterit, të cilët tani do të kenë përsëri gjithçka për të humbur: nëse më parë sepse Chelsea nuk mund të kënaqej me një vend në mes të klasifikimit, tani sepse ata absolutisht nuk mund ta përballojnë këtë pas nënshkrimeve të dimrit. Të cilat kanë ndezur jo pak polemika, që do të heshten vetëm duke u kthyer për të fituar.

TË FUNDIT
4 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1
4 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
8 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
8 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
9 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

ME TE LEXUARA

17 orë
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundët
13 orë
Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm
12 orë
Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj
10 orë
Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!
9 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
9 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

LEXO MË SHUMË

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

kombetarja turke turqia

Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë

kombetarja shqiptare shqiperia

Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”

Screenshot_2024-06-18-17-52-14-908_com.android.chrome-edit

Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve

Screenshot_2024-06-18-17-39-00-263_com.facebook.katana-edit

Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!

Screenshot_2024-06-18-15-02-46-944_com.facebook.katana-edit

Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj

tifozet-1

Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm

INFO

NA NDIQ