Chelsea në krizë, ende nuk njeh fitore në sezonin e ri

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Pas barazimit shpresëdhënës në ndeshjen e parë të Premier League ndaj Liverpool, Chelsea është mposhtur nga West Ham në javën e dytë, duke e nisur keq sezonin e ri.

“Blutë” humbën 3-1 në derbin londinez, edhe pse West Ham luajti me 10 lojtarë që nga minuta e 67 e ndeshjes.

Aguerd kaloi në avantazh vendasit në minutën e shtatë, por Chelsea u kundërpërgjigj me golin e Chukwuemeka, në minutën e 28. Në fundin e pjesës së parë, ekipi i drejtuar nga Pochetino kishte rastin ideal për të përmbysur rezultatin, por Enzo Fernandez humbi një 11-metërsh.

Në pjesën e dytë, Antonio (53) dhe Paqueta (95’) me penallti vulosën rezultatin në favor të West Ham.

TË FUNDIT
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ