Chelsea nënshkruan edhe me një lojtar tjetër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Chelsea ka nënshkruar edhe me një lojtar tjetër. Kendry Paez do t’u bashkohet në vitin 2025.

I lindur në vitin 2007, Kendry është një nga talentet më të mirë në Amerikën e Jugut dhe ai tashmë po luan me ekipin U-17 të Ekuadorit pavarësisht se është vetëm 15 vjeç.

Siç bënë të ditur gazetari i njohur Fabrizio Romano, shumë klube e donin atë, por kontrata afatgjatë është nënshkruar me Chelsean, duke pritur deklaratën e klubit së shpejti.

Kendry do t’i bashkohet Chelseat në korrik 2025 kur ai do të mbushë 18 vjeç për shkak të rregullave të FIFA-s – marrëveshja është 100 për qind e përfunduar.

Independiente del Valle mund të përfitojë deri në 20 milionë euro në varësi të bonuseve – është shifër rekord për futbollin ekuadorian, por do të varet nga performancat e Kendry në futbollin evropian.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ