Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës by D V

Picture of INA
INA

03/05/2024

Gjatë 12-18 muajve të fundit, emri i talentit Estevao Willian është shfaqur së bashku me disa nga klubet më të mëdha në Evropë. Barcelona, ​​Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë vetëm disa klubet të lidhura me lojtarin e Palmeiras, i cili konsiderohet në Brazil si një nga talentet më të ndritur në të gjithë botën.

Estevao mendohet të jetë ylli i ardhshëm i madh nga Amerika e Jugut, duke ndjekur hapat e bashkëlojtarit aktual Endrick Felipe, i cili më në fund do të bëjë lëvizjen e tij te Real Madridi në verë.

Barcelona po vazhdon të monitorojë situatën e tij, por ata mund të përfundojnë duke humbur nënshkrimin e tij.

Sipas Mundo Deportivo, kjo vjen për shkak se Chelsea po përgatitet të bëjë një ofertë prej 55 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçar

.Vitin e kaluar, Estevao pranoi se ëndrra e tij është të luajë për Barcelonën, megjithëse nuk është e sigurt që ai do të përfundojë në Kataluni.

Ata kanë ftohur interesin e tyre në muajt e fundit për shkak të ringjalljes së Lamine Yamal, dhe me nxehjen e Chelsea, adoleshenti duket se po largohet.

TË FUNDIT
1 orë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
7 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
7 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
7 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
7 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 ditë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
7 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
7 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
7 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
7 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

LEXO MË SHUMË

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

INFO

NA NDIQ