Chelsea rrezikon heqjen e pikëve për sezonin e ri

INA
INA

9 Gusht, 2023

Telashe në horizont për Chelsea-n dhe presidentin Todd Boehly dhe kjo jo për shkak të skuadrës aktuale apo presidentit amerikan. Pasi dështoi në misionin për të siguruar një vend në Champions League këtë sezon, skuadra e drejtuar nga Maurizio Pocchetino mund të marrë një shuplakë të rëndë edhe në sezonin 2023-2024.

Sipas “The Sun”, Chelsea mund të penalizohet me heqje pikësh për shkak të disa transfertave financiare të dyshimta të realizuara në kohën e Abramovich gjatë viteve 2012-2019, përpara se ai ta shiste klubin te amerikanët.

Në lidhje me këto parregullsi, UEFA e dënoi me 10 milionë euro gjobë kliubin gjatë vitit të kaluar por kaq nuk mjafton pasi masa mund të merren edhe nga federata angleze. Premier League ka nisur hetimin pasi dyshohet që shuma të mëdha parash janë derdhur në llogari “gusaka” në parajsat fiskale.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ