Cikloni e bllokon në Mauritius, ‘justifikimi’ i Benzemas për mungesën te Al Ittihad

ina-online
ina-online

14/01/2024

Karim Benzema kishte kohë deri të premten e kaluar në datën 12 për t’u paraqitur në ambientet e Al Ittihad në Arabinë Saudite dhe për të filluar parasezonin me bashkëlojtarët e tij, gjë që nuk e bëri. Për këtë arsye trajneri i skuadrës, Marcelo Gallardo, do të merrte vendimin për ta përjashtuar francezin nga ‘grumbullimi’ që fillon këtë të dielë në Dubai.

Mungesa e ish-lojtarit të Real Madridit konsiderohet si një rast i përsëritur, pasi dihet se sulmuesi nuk është paraqitur edhe në tre seanca stërvitore para fillimit të festave të Krishtlindjeve.

Një ciklon në Mauritius…

Kjo mungesë e fundit e sulmuesit francez mund të ketë një shpjegim. Gazeta ‘Marca’ ka kontaktuar me burime pranë Benzemas dhe ata pretendojnë se lojtari nuk ka mundur të paraqitet të premten, pasi ka mbetur i bllokuar në Mauritius për shkak të një cikloni.

Sido që të jetë, skena e Karim Benzemas nuk është aq e lumtur sa kishte premtuar. Performanca dhe qëndrimi i tij nuk janë më të mirat dhe kjo ka bërë që ai të marrë kritika të shumta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ