Cila është pasuria e kryetares së Shkupit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska ka nxjerrë pasurinë që e posedon. Kjo bëhet e ditur në listën e publikuar anketuese nga Komisioni Antikorrupsion.

Dy apartamente të vogla, një objekt afarist zyrë, dy depozita bankare,  dy kredi, aksione dhe një garazh është pasuria e Arsovskës, përcjell INA.

E gjithë pasuria që Arsovska ka raportuar figuron si pronë e përbashkët.

Garazhi prej 15 metrash katrorë është në vlerë prej 248 mijë denarë .

Arsovska posedon edhe objekt afarist zyre 22 m2, në vlerë prej 1,5 milionë denarë ose rreth 24 mijë e gjysmë euro.

Të njëjtën vlerë prej 24 mijë euro e gjysmë ka edhe një nga banesat e Arsovskës, e cila ka 38 metra katrorë dhe është blerë me kontratë shitblerjeje.

Banesa e dytë ka 42 metra katrorë dhe vlen 1,91 milionë denarë, ose 31 mijë euro.

Arsovska ka raportuar edhe një veturë motorike Hyundai prej 153 mijë denarë, si dhe aksione prej 200 mijë denarë. Nuk thuhet se nga cila kompani janë aksionet e saj, por dihet se janë 200 dhe se janë blerë në vitin 2009.

Kryebashkiakja ka edhe një depozitë në valutë prej 78800 dhe nuk thuhet nëse janë në dollarë, euro apo franga. Arsovska ka edhe depozitë prej 4.165 milionë denarë në bankë, e cila është 67.723 euro.

Zonja e parë e Shkupit ka dy kredi, njëra prej dy milionë dhe tjetra 200 mijë denarë.(INA)

TË FUNDIT
2 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues
6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
1 ditë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
2 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
5 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
1 ditë
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ