Cila parti sa komisione do t’i ketë në Kuvend? (VIDEO)

Picture of INA
INA

04/06/2024

Antonio Milloshoski nga VMRO-DPMNE sot në Daily Click në TV21 tregoi e si do të ndahen komisionet të Kuvend mes partive pas formimit të përbërjes së re qeveritare.

“VMRO-DPMNE si parti do të udhëheqë me 10 komisione në Kuvend, ndërsa LSDM, VLEN dhe BDI do të udhëheqin me nga 3 komisione kuvendore. Do të kenë kryetarë të këtyre grupeve punuese. Ndërsa ZNAM dhe Levica do të kenë nga një kryetar të komisionit kuvendor me të cilin do të udhëheqin”, tha Milloshoski.

TË FUNDIT
7 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
15 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
54 minuta
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

ME TE LEXUARA

1 ditë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
23 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
6 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
1 ditë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV

LEXO MË SHUMË

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

kurban dashi

Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë

INFO

NA NDIQ