Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

Picture of INA
INA

24/06/2024

E ftuar në DailyClick në TV21, deputetja nga radhët e VLEN-it, Mimoza Musa ka treguar prioritetet që VLEN ka në Qeveri, përcjell TV21.

Musa tha do t’i mbajnë këto premtime dhe gjatë mandatin katër vjeçar duhet realizuar.
“Janë katër shtylla që janë shumë kryesore. Njëra është eurointegrimet, e dyta është lufta ndaj krimit dhe korrupsionit, e treta është zhvillimi ekonomik dhe e katërta është decentralizimi fiskal”, tha Musa.

TË FUNDIT
33 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
41 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
45 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

2 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
1 ditë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
2 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ