Cilat janë veçoritë që ofron versioni i ri i “Chat-GPT”?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Mars, 2023

Open AI, kompania që qëndron pas softuerit Chat-GPT, ka zbuluar një version të ri të modelit të saj të inteligjencës artificiale. Disa nga veçoritë e reja të ofruara nga Chat-GPT 4 e bëjnë softuerin tepër të avancuar. Këtu janë lajmet.

Përgjigje më të gjata
Versioni i mëparshëm lejonte maksimumi 3000 fjalë në përgjigje dhe versioni i ri mund të shkruajë përgjigje deri në 25000 fjalë.

Mund të analizojë fotot
Përdoruesit tani mund të ngarkojnë foto që softueri mund t’i analizojë dhe kuptojë. Modeli i ri është i aftë të krijojë ide logjike për fotot. Mund të njohë gjithashtu fjali ose kode të shkruara keq.

Siguri më e madhe
Versioni i ri i “Chat-GPT” ka mbrojtje më të madhe kundër shkeljeve të padëshiruara të privatësisë. Tani është më e vështirë të detyrosh softuerin të funksionojë me përmbajtje të paligjshme, sipas krijuesve.

Është më i saktë
Krijuesit thonë se versioni i ri i softuerit jep rezultate më të sakta se versioni i mëparshëm. Më parë, disa përdorues vunë re se softueri bënte gabime.

Mund të kalojë teste dhe punon me shumë gjuhë
Modeli i ri është më i mirë se ai i vjetër në zgjidhjen e testeve të standardizuara shkollore. Modeli i ri mund t’u përgjigjet pyetjeve në 26 gjuhë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gsmarena_002-1024x571

Apple Reality Pro, pritet të vij me pamje dy herë 4K

Apple-1

Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

3_Main-Apple-iPhone-battery

Shkencëtarët krijojnë një bateri celulari që mund të karikohet për 60 sekonda

amazon-firma-587x396-1

Amazoni dënohet me 25 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Apple-1

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

iphone-14

Pritet të lançohet në muajin shtator, iPhone 15 ju surprizon me ndryshimet

twitter

Twitter kërcënohet me një ndalesë nga BE

iphone-xs-photo-650x358

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

WhatsApp bën ndryshimin e ri

INFO

NA NDIQ