Cilët janë sulmuesit më të fortë në Evropë për momentin

ina-online
ina-online

07/02/2024

Goli përcakton fatin e ndeshjes dhe ai që e shënon në mos hyn në histori, mbahet mend gjatë.

Kur kanë kaluar të paktën 20 ndeshje, kampionatet kryesore kanë tashmë edhe sulmuesit më të mirë në aktivitet. Në vazhdim do të shohim se cilët janë çiftet më të fortë në Evropë. Në vendin e parë Kane dhe Sane që kanë shënuar 32 gola për Bayern në Bundesliga. Guirassy dhe Undav formojnë binomin e dytë gjerman mes sulmuesve më të fortë. Deri tani kanë shënuar 30 gola për Stuttgart.

Podi plotësohet nga Martinez dhe Calhanoglu që në Serie A kanë realizuar 28 herë për zikaltërit e Inter.

Nga Milano në Paris ku gjejmë çiftin transalpin Mbappe-Kolo Muani në kuotën e 25 golave. Pas tyre vijnë Morata dhe Griezmann që kanë shënuar 24 gola për Atletico Madrid, por janë të vetmit pas çiftit zikaltër që kanë arritur secili në shifra të dyfishta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ