Cili është qëndrimi serb për sulmin rus? Pyetet Bujar Osmani

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Nikolla Selakoviq ka fillua takimet në Shkup në kuadër të vizitës së tij zyrtare.

Pas takimit me homologun nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, ai u paraqit para mediave. Edhe pse një temë aktuale, ai fare nuk përmendi Ukrainën në fjalimin e tij.

Nuk u lejuan as pyetje nga gazetarët, për çfarë u imponua nevoja që për të njëjtën të pyetet Osmani.

Osmani bëri të ditur se në takim kanë folur për Ukrainën, por refuzon të tregojë qëndrimin e Selakoviqit për këtë temë.

“Kuptohet se biseduam në këtë temë. U imponua si temë edhe pse nuk ishte paraparë. Për qëndrimin e Selakoviq do ta pyesni atë, unë e prezantova qëndrimin tonë të cilin e thash para jush dhe mbetemi në atë qëndrim”, tha Osmani.

Kujtojmë se Serbia nuk është deklaruar aspak për sulmin rus në Ukrainë.

TË FUNDIT
7 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
45 minuta
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

ME TE LEXUARA

1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
5 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
11 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
9 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

IMG_0006

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

INFO

NA NDIQ