Cirku i zgjedhjeve në BDI!

ina-online
ina-online

2 Korrik, 2023

shkruan: Adnan AZIZI

Dikur në BFI ish reisi bëri ndryshime në kushtetutën e BFI-së ku esenca e ndryshimeve ishte që myftitë dhe drejtorat ti emëroj reisi, ndërsa myftitë dhe drejtorat ta votojnë reisin, dmth reisit t’ia kthejnë me shërbim zgjedhjen e tij dhe anasjelltas.

Tani e njejta skenë cirku ndodh në BDI, kundërshtarët që kanë mendim ndryshe i eliminon lideri i BDI-së nga të gjitha pozitat në institucionet shtetërore duke bërë spastrim nga drejtorat që perkrahin grupin e mendimit ndryshe me largim nga organet partiake!

Kryetari i partisë në rolin e monarkut dekreton kandidatët për kryetar dege që është pastër një teatër për ti spastruar kundershtarët e Grubit dhe Ahmetit brenda partise BDI-së.

Kjo është demokraci dhe jo mahi; alla DUI/BFI!

P.S.
Nga gjithësej 161 vota për kryetar të degës, 104 të pavlefshme.
Nga 161 vota për kryesi të degës, 137 të pavlefshme.

SOJI I TYRE VJEDHIN EDHE NË SHPINË E VET, JA “DEMOKRACIA” E BDI-SË.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ