Çitaku i del në mbrojtje Ali Ahmetit: Kuazi-filozofët e Kurtit, e ofendojnë si “plak” e “pensioner”

ina-online
ina-online

09/01/2024

Eksponentë të partisë në pushtetet, Lëvizjes Vetëvendosje, gjatë ditëve të fundit kanë kritikuar kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim(BDI), Ali Ahmetin, duke ironizuar me të e duke e quajtur gjysh, pas akuzave të të parit të BDI-së se kryeministri, Albin Kurti, po ndërhynë në politikën e brendshme të Maqedonisë së Veriut.

E për këtë ka reaguar nënkryetarja PDK-së, Vlora Çitaku, duke iu thënë kritikëve të Ahmetit se “nuk hyn lideri i juaj në libra të historisë duke i ofenduar ju çlirimtarët e kombit”.

“Ali Ahmeti ka qenë bashkë-themelues dhe luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare. Ka arritur te sjellë liri për shqiptarët në dy shtete ndërsa me urtësi ka arritur ndoshta më shumë se kushdo tjetër në Maqedoninë fqinje, ta anëtarësoj këtë shtet në NATO.

Sot, kuazi-filozofat e Kurtit, që vetëm urrejtje dhe sharje kanë sjellë ndër shqiptarë, e ofendojnë Ahmetin si “plak” e “ pensioner”. Nuk hyn lideri i juaj në libra të historisë duke i ofenduar ju çlirimtarët e kombit. Si nuk gjetët një trohë modesti e dinjitet pas tre vitesh pushtet të pakufizueshëm por të dështuem”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ