Çitaku reagon për fotografitë me McGonigal: Eksponentë të VV-së po duan të shpërndajnë mjegull

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj akuzave të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, se Çitaku mund të ketë “lidhje” me ish-agjentin problematik të FBI-së, Charles McGonigal, akuza këto që u nisën shkaku i dy fotografive që publikoi Abrashi, ku Çitaku dhe McGonigal u panë nën shoqërinë e njëri-tjetrit.

Këto akuza, Çitaku i ka quajtur pretendime të eksponentëve të VV-së “për të shpërndarë mjegull”, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Me 4 Tetor 2017 jam ftuar zyrtarisht të flas para oficerëve dhe kadetëve të FBI për rolin e pazëvendësueshëm të SHBA-ve në luftimin e sfidave rajonale dhe globale. Folës kemi qenë unë dhe Henry Kissinger. Ngjashëm jam ftuar edhe në State Department, CIA etc”, ishte shpjegimi i nënkryetares së PDK-së për fotot në fjalë.

Ajo tha se ky takim u bë në të mirë të Kosovës, teksa reagimin e përmbylli me një pyetje drejtuar VV-së për skandalin e ambasadorit Martin Berishaj.

“E tash, si e keni Martinin?”, shkroi ajo në Facebook.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=183751757619081&id=100079527735092

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti mediat

Ushtrimet serbe në kufi, Kurti: Serbia paraqet kërcenim për Kosovën

Policia-e-Kosoves-800x445

Lirohet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Jankoviq i arrestuar nga Serbia

policia serbe vrasje serbi

Policia serbe arreston një kosovar me pretendimet se ka kryer krime lufte

Kurti

​Kurti: Vuçiq është kryemafioz i shtetit që u trimërua nga mungesa e sanksioneve

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

INFO

NA NDIQ