City blen anësorin belg për 55.4 milionë stërlina

Picture of ina-online
ina-online

25/08/2023

Manchester City ka zyrtarizuar blerjen e anësorit belg, Jeremy Doku, nga Rennes për 55.4 milionë stërlina.

Citizens kanë rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me 21-vjeçarin, i cili shënoi 10 gola në 75 paraqitje në Ligue 1 në tri sezone.

Doku, i cili numëron 16 paraqitje për Belgjikën, ka marrë fanellën me numrin 11.

“Kjo është një ditë e madhe për mua, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. City është ekipi më i mirë në futbollin botëror, kështu që bashkimi me ta është i veçantë”, tha Doku.

Skuadrat e Superiores humbasin terren ndaj atyre kosovare, “dardanët” e nisin nga Europa League dhe turi i dytë

Doku bëhet përforcimi i tretë për Pep Guardiolën gjatë verës pas mesfushorit Mateo Kovacic, që mbërriti për 25 milionë stërlina nga Chelsea, dhe ish-mbrojtësit të Leipzigut, Josko Gvardiol, që u bashkua me City-n për 77 milionë stërlina.

TË FUNDIT
52 minuta
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
2 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
2 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
4 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

ME TE LEXUARA

2 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
15 orë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
52 minuta
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
15 orë
Zelensky e përgëzon Ukrainën për fitoren në Euro 2024, e krahason me përpjekjet e luftës

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-22-23-46-26-930_com.facebook.katana-edit

“Shqipëria është 99% jashtë Europianit”, thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

INFO

NA NDIQ