​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

INA
INA

21/02/2024

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester Cityt dhe Brentfordit, ku vendasit kanë arkëtuar pikët e plota dhe rrëzojnë Arsenalin nga vendi i dytë në tabelën e Premier Ligës.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City e ka mposhtur Brentfordin me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Erling Haaland në minutën e 71’.

Me pikët e reja, City ngjitet në pozitën e dytë në kuotën e 56 pikëve, një më pak se lideri i tabelës, Liverpooli.

Ndërkaq, Brentfodi renditet në vendin e 14 me 25 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Cityt.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ