City e vlerëson Bernardo Silvën 100 milionë euro

Picture of ina-online
ina-online

10/08/2023

Bernardo Silva është ndoshta njëra prej goditjeve më të nënvlerësuara të Manchester Cityt në vitet e fundit.

I reklamuar shumë më pak se Kevin de Bruyne, që nuk bie në sy në krahasim me Riyad Mahrez dje më pak organizator sesa Ilkay Gundogan.

Por, njëjtë si bashkëkombësi i tij Bruno Fernandes, Silva bën një lloj magjie me topin në këmbët e tij, i aftë të bëjë driblime dhe pasime apo harkime për shokët e skuadrës, shkruan “Gazeta Express”.

E për këtë, edhe pse nuk thuhet prej shumëkujt, është një element i rëndësishëm në sukseset e kampionëve të rinj të Evropës.

Këtë gjë megjithatë po e vlerëson shumë Barcelona, e cila dëshiron ta ketë në gjirin e saj, njëjtë siç dëshironte edhe në verën e kaluar.

Përfaqësuesi portugez ka kontratë me “Citizens” deri në verën e vitit 2025, por edhe vetë ai do të donte të largohet nga “Etihad Stadium” në këtë verë.

Paris Saint-Germaini është një tjetër klub që ia ka vënë syrin futbollistit kreativ.

Por, parisienët i kanë ofruar vetëm 30 milionë euro për kartonin e tij, ofertë kjo e refuzuar menjëherë nga City, i cili i kërkon 100 milionë euro për Silvan, i cili sot i ka mbushur 29 vjet.

Pra, këtë shifër të lartë mund ta përballojnë veç klubet nga Arabia Saudite, por lojtari e ka mendjen tek futbolli evropian… /Gazeta Express/

TË FUNDIT
3 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
46 minuta
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
54 minuta
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
1 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

7 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
12 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
7 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
3 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ