City fiton derbin e Manchesterit

INA
INA

04/03/2024

Manchester City e ka mposhtur Manchester Unitedin në derbin e xhiros së 27-t të Premier Leagues. Në duelin e luajtur të dielën në “Etihad Stadium” City triumfoi me rikthim të rezultatit 3:1.

Me këtë fitore, City ka tubuar 62 pikë dhe zë vendin e dytë në tabelë, me një pikë më pak se Liverpooli që është lider. Ndërkohë, Manchester Unitedi mbetet në pozitën e gjashtë me 44 pikë të grumbulluara.

Skuadra e Unitedit kaloi në epërsi me golin e bukur të Marcus Rashfordit në minutën e tetë dhe me rezultatin 1:0 përfundoi pjesa e parë. Në pjesën e dytë, City u kundërpërgjigj me tri gola.

Fillimisht, Phil Foden barazoi shifrat në 1:1 me folin e shënuar në minutën e 56-të, përpara se ta shënoj edhe golin e tij të dytë personal në minutën e 80-të për ta kaluar Cityn në epërsi 2:1.

Në minutën e parë të kohës shtesë, sulmuesi Erling Haaland vulosi rezultatin përfundimtar 3:1 me golin e realizuar.

Për Haalandin, ky ishte goli i 18-të këtë edicion në Premier League.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ