City mposht Evertonin, merr përkohëshisht liderin

ina-online
ina-online

10/02/2024

Manchester City ka bërë hapin gjigant në garën për kreun e tabelës, duke mundur Evertonin, me rezultat 2-0, të shtunën në kuadër të Premier Leagues.

Kampionët në fuqi e dominuan lojën, megjithatë, vuajtën goxha shumë për të mposhtur Evertonin, e cila bëri një ndeshje mjaft të mirë.

Ylli norvegjez Haaland vendosi epilogun e kësaj ndeshje në minutën e 71-të, dhe në minutën e 85-të duke shënuar dygolësh në fitoren e skuadrës se Pep Guardiolës.

“Qytetarët” pas kësaj fitore kanë 52 pikë, aq sa ka edhe Liverpool, që luajnë ndaj Burnley-t, kurse, Evertonin renditet e 18-ta me 19 sosh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

Anceloti

Ancelotti konfirmon se nuk do të përfshihet në negociatat e rinovimit të kontratës me yllin e Real Madridit

xavi

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

manchester united

Manchester United i gatshëm të paguajnë klauzolën prej 100 milionë eurosh për yllin e Sporting Lisbonës

barcelona

Laporta: Barcelona do të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve

Hernandez-1

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

INFO

NA NDIQ