Çka do ndodhë me ish-kryedoganierin ‘Dallavera’

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Gjykata Penale në Shkup lejoi që procedura gjyqësore për ish-drejtorin e Doganave, Dragan Daravellski i njohur si “Dallavera” të kthehet prej fillimit. Ai është dënuar në maj të vitit 2007 me burg prej 7 vjetëve për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe autorizimeve.

Aktgjykimin e konfirmoi edhe Gjykata e Apelit të Shkupit në mars të vitit 2008, por Daravelski nuk përfundoi në burg sepse ishte në arrati.

Gjykata bëri me dije se pas shqyrtimit të kërkesës së avokatëve të Daravellskit, i ka analizuar dosjet gjyqësore dhe ka marrë vendim se kërkesa ka bazë, e arsyeja për këtë është se të dënuarit i është gjykuar në mungesë. Prokuroria e Shkupit dorëzoi ankesë, por Apeli konfirmoi vendimin e Gjykatës, me të cilin sot do të njoftohet edhe burgu i Idrizovës. Më 10 janar ai u arrestua në vendkalimin kufitar “Tabanoc” gjatë hyrjes në Maqedoni, pas çka u dërgua në Idrizovë.

TË FUNDIT
17 sekonda
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

12 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
9 orë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ