Çka ndryshon iPhone 15 nga seritë e mëparshme

INA
INA

14 Shtator, 2023

Apple ka zbuluar serinë e ardhshme të iPhone-ve, një linjë që po mburret me kamera më të mira, procesorë më të shpejtë, një sistem të ri karikimi dhe një rritje çmimi për modelin më të bukur. Vitrina në selinë e Apples në Cupertino, Kaliforni, vjen ndërsa kompania përpiqet të ndryshojë një rënie të lehtë të shitjeve që ka parë nga viti i kaluar në tremujorë radhazi.

Siç ka ndodhur me Apple dhe me prodhuesit e tjerë të smartfonëve, katër llojet e modeleve të iPhone 15 nuk po bëjnë ndonjë hap të madh në teknologji.

Por Apple shtoi mjaft zile dhe tinguj të rinj në modelin më të madh- iPhone 15 Pro Max – për të rritur çmimin e tij për 100 dollarë, ose 9%, nga versioni i vitit të kaluar në 1200 dollarë.

Apple po mban linjën e çmimeve për pjesën tjetër të linjës, me iPhone 15 bazë që shitet për 800 dollarë, iPhone 15 Plus për 900 dollarë dhe iPhone 15 Pro për 1 mijë dollarë.

Të gjitha modelet e reja do të jenë në dispozicion në dyqane më 22 shtator, me porositë paraprake duke filluar këtë të premte.

Një nga ndryshimet më të mëdha që Apple njoftoi është një mënyrë e re për të karikuar modelet e iPhone 15 dhe gjeneratat e ardhshme.

Kompania po kalon në standardin USB-C, që tashmë përdoret gjerësisht në shumë pajisje, duke përfshirë kompjuterët e saj Mac dhe shumë nga iPad-ët e saj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

mark-zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

amazon-firma-587x396-1

SHBA-ja e akuzon “Amazonin” për monopol të paligjshëm

INFO

NA NDIQ