Çka po ndodhë në pikat kufitare me dokumentet personale?

INA
INA

13/02/2024

Shërbimet kufitare greke në pikën kufitare Bogorodicë-Evzoni nuk kanë lejuar hyrjen e pasagjerëve nga vendi ynë, të cilët kanë pasur libreza të veturës me emrin e vjetër të vendit.

Ata u kthyen dhe përveç librezës së veturës u kontrolluan në mënyrë të detajuar edhe pjesa tjetër e dokumenteve të udhëtimit.

Në këtë pikë kufitare deri në orën 12:00 kanë kaluar rreth 300 pasagjerë dhe nuk ka vonesa të mëdha për kalimin e kufirit.

Në pikat kufitare me Kosovën dhe Serbinë kanë udhëtuar qytetarë kryesisht me dokumentet e reja.

Sipas protokollit dypalësh me Shqipërinë, qarkullimi zhvillohet normalisht me dokumente të vlefshme udhëtimi dhe patentë shoferi dhe targa pa shenjën NMK. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ