Clinton tregon historinë me kamarierin nga Kosova

Picture of INA
INA

04/07/2023

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në fjalimin e tij para kryeministrisë, ndër të tjera ka treguar një ngjarje që i ka lënë shenjë dhe e ka emocionuar.

Clinton tha se taksa ndodhej në një restorant në SHBA së bashku me 12 persona të tjera, kamarieri që erdhi për të marrë porosinë, pasi pa kush ishte, uli tabakanë dhe iu ul në gjunë duke i thënë “falë teje familja ime është gjallë”

Ai tha se menjëherë e kuptoi që ishte shqiptar i Kosovës, përcjell abcnews.

“Pasi kam lënë Shtëpinë e Bardhë me kanë ndodhur dy gjëra. Isha në një restorant, kamarieri erdhi të merrte porosinë, pa kush ishte, hoqi tabakë dhe mu ul në gjunjë dhe më tha, “falë teje familja ime është gjallë”. Ata që ishin me mua nuk e kuptuan, unë i thash është shqiptar nga Kosova” tha Clinton.

TË FUNDIT
2 sekonda
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
51 minuta
A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci
56 minuta
Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut
59 minuta
Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së
1 orë
Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

ME TE LEXUARA

18 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 orë
Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
7 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
59 minuta
Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së
1 ditë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

LEXO MË SHUMË

mickoski

Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

Igli Hasani

Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

Saranda

Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

Sylvinho silvinjo

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar, Denion Mejdani

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

INFO

NA NDIQ