Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni

ina-online
ina-online

22/12/2023

Komisioni Rregullativ për Energji, Shërbime të Ujit dhe Shërbime për Menaxhimin e Mbeturinave Komunale në Republikën e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,50% në krahasim me vendimin e datës 18.12.2023.

Nga 23.12.2023, nga ora 00:01, çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

“Eurosuper BS-95” benzina motorike – 76.50 (dena/litër)

Benzina motorike “Eurosuper BS-98” – 78.50 (denar/litër)

Naftë karburant “eurodiesel BS (D-E V)” – 73.00 (denarë/litër)

Vaj ekstra-lehtë 1 (EL-1) – 72.50 (denar/litër)
“mazut M-1 NS” – 41.937 (denar/kilogram)

Çmimet me pakicë të benzinës “eurosuper BS-95” dhe “eurosuper BS-98”, si dhe “eurodiesel (D-E V)” dhe vajit ekstra të lehtë shtëpiake (EL-1) nuk ndryshojnë.

Çmimi me pakicë i derivateve “M-1 NS” rritet për 1.017 denarë/kg dhe tani do të arrijë në 41.937 denarë/kg.

Vëmë re se këto janë çmimet maksimale të derivateve të naftës që nga ora 00:01 e datës 23.12.2023. Shitësit me shumicë dhe pakicë të produkteve të naftës dhe karburanteve të transportit mund të vendosin çmimet e produkteve individuale të naftës dhe karburanteve të transportit më të ulëta se çmimet më të larta të përcaktuara.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ