Ulen çmimet e derivateve të naftës Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

12/10/2023

Komisioni Rregullator për Energjetik në Maqedoninë e Veriut njofton se ka marrë vendim për uljen e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,97%

Nga sonte në mesnatë, çmimet do të ulet çmimi i EURODIESEL (D-E V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) ulen për 2,00 den/litër.

Ndërsa çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe vajit M-1 NS nuk ndryshojnë.

Derivatet e naftës nga mesnata do të shiten me këto çmime:

EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 81.00 (denar/litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 83.00 (den/litër)

EURODIESEL BS (D-E V) do të shitet për 81.00 (denarë/litër)

Vaji Extra Light 1 (EL-1) do të shitet për 80.00 (denarë/litër)

Nafta M-1 NS do të shitet për 45,087 (denarë/kilogram).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

INFO

NA NDIQ